HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YPG El Kaide Emiri Ebu Eumet Elah El Mesri’yi Öldürdü

08 Ekim 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » YPG El Kaide Emiri Ebu Eumet Elah El Mesri’yi Öldürdü

Suriye’de PYD’nin askeri gücü YPG’ye karşı savaşan El Kaide çeteleri ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Halep bölgesi Azzaz’da YPG ordularına karşı savaşan El Kaide çeteleri ile YPG arasında çıkan çatışmada El Kaide emiri Ebu Eumet Elah El Mesri öldürüldü.

Suriye’de terör estiren El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti’ne-IŞİD’e  yakın bir internet sitesinde yer alan bilgiye göre IŞİD emiri Ebu Eumet Elah El Mesri’nin öldürüldüğü duruldu.  Bu emirin Azzaz bölgesinde YPG ile yaşanan çatışmalar sırasında öldürüldüğü belirtildi.

Öte yandan YPG kaynaklarından alınan bilgilere göre Azzaz ile sınırı olan Efrin’in Qestel Cindo köyü çevresinde çatışmalar sürüyor.

El Kaide’nin 2 Ekim günü Azzaz şehrini Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) elinden almasından bu yana Azzaz-Efrin sınır bölgesindeki Qestel Cindo civarında çatışmalar yaşanıyor. 7 Ekim’de bir açıklama yapan YPG’ye göre buradaki çatışmalarda şu ana kadar en az 170 El Kaide üyesi öldürüldü.

6 Ekim’de yayınlanan genel bir bilançoya göre ise 16 Ağustos ile 5 Ekim arasındaki 50 gün içerisinde Batı Kürdistan ve Halep’te yaşanan çatışmalarda büyük çoğunluğu IŞİD üyesi olmak üzere, 945 silahlı grup üyesi öldürüldü. Bunlar arasında IŞİD Genel Komutanı Ömer El Şişani ve bir çok emir de bulunuyordu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika