HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YPG IŞİD Komutanı Ömer El Şişani’yi Öldürdü

27 Eylül 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » YPG IŞİD Komutanı Ömer El Şişani’yi Öldürdü

Partiya Yekitiya Demokrat-PYD’nin askeri gücü YPG, Rojava’nın Afrin kentinde Irak Şam İslam Devleti’nin genel komutanı olan Ömer Şişani’yi  öldürdüğünü duyurdu. El Şişani Irak Şam İslam Devleti’nin-IŞİD’in genel komutanıydı.

Rojava’nın Efrin kentine  bağlı Cinderes ile İdlib’e bağlı Türkiye sınırındaki Atma ilçesi arasında son üç günde yaşanan çatışmalarda 60’ın üzerine IŞİD üyesi öldürüldüğü iddia edildi. PYD’nin askeri gücü YPG, bir çok IŞİD üyesinin cenazesini de ele geçirdiğini duyurdu. Ele geçirilen el kaide çetelerinin içerisinde El Kaide bağlantılı IŞİD Genel Komutanı Ömer El Şişani, bu örgütün emiri Abdulkerim El İmarati ve Orta Asya kökenli olduğu belirtilen Ebu Maaz’ın cenazesi de bulunuyor.

YPG ile el kaide çeteleri arasında çıkan çatışmalar, 24 Eylül günü, YPG’nin elindeki iki tepe üzerindeki mevzilere ağır silahlarla saldırması üzerine başladı. Saldırıda bulunulan tepeler Kürt köylerinin hemen üzerinde bulunuyor. IŞİD, Türkiye sınırındaki Atma mülteci kampından da havan ve katyuşalarla YPG mevzileri ve Kürt köylerine saldırdı.

http://www.bloghaber.net/wp-content/themes/yhaber/js/resim.php?src=http://bloghaber.net/wp-content/uploads/2013/09/ypg-el-kaide.jpg&w=335&h=194&zc=0

YPG’ye yakın kaynakların verdiği bilgilere göre, YPG ile El Kaide arasında çıkan son çatışmalarda çok sayıda El Kaide militanı öldürüldü. Öldürülen El Kaide militanlarının arasında komutan ve emirler bulunuyor.

Kaynak-Dış Haberler,Anha Haber Ajansı

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika