HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YPG, Til Koçer kenti ve sınır kapısını ele geçirdi

27 Ekim 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » YPG, Til Koçer kenti ve sınır kapısını ele geçirdi

Partiya Yekitiya Demokrat-PYD’nin askeri güçleri Yekitiya Parastina Gel-YPG güçleri, El Kaide’ye bağlı Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ve (Cephetul Nusra) El Nusra Cephesi’nin elinde bulunan Til Koçer kenti ve Til Koçer sınır kapısını ele geçirdi.

PYD’nin askeri gücü YPG güçlerinin Kuzey Irak’ın Musul kenti  ile sınırı olan Til Koçer bölgesinde, 23 Ekim günü başlattığı “Tirbespiyê ve Çilaxa Şehitleri Devrimci Operasyonları” sonucunda bu gece kentin denetimin tamamen ele geçirdi.

El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) bağlı silahlı gruplarla yaşanan şiddetli çatışmalar bu sabah saat 05.00’a kadar sürdü.  Silahlı gruplar kentten çıkarılırken, alınan bilgilere göre YPG güçleri beş tank, çeşitli türlerdeki füzeler, katyuşa füzeleri, çok sayıda silah ve cephane ele geçirdi.  YPG’nin çatışmalara ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

“Devrimci operasyonlar” kapsamında 23 Ekim’den bu yana Til Koçer bölgesinde 7 köy ve üç mezra ile silahlı gruplara ait çok sayıda üs ele geçirildi. 24-25 Ekim gecesi düzenlenen üç operasyonda 2 köy, üs olarak kullanılan bir fabrika ve stratejik bir öneme sahip olan Til Koçer Sınır Kapısı (Alyarubia) kurtarıldı.

Kaynak-Dış Haberler, Anha Haber Ajansı

tilkocer1

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika