HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YPG’den Ramazan Bayramında 3 Günlük Ateşkes İlanı

08 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » YPG’den Ramazan Bayramında 3 Günlük Ateşkes İlanı

Yekitiya Parastine Gel(Halk Savunma Birlikleri) savaşçıları, Ramazan Bayramında 3 günlük ateşkes ilan etti. PYD’nin askeri kolu YPG, meşru savunma hakkı hariç hiçbir eylemde bulunmayacaklarını belirtti.

YPG Genel Komutanlığı, İslam dünyasını kutsal ayı Ramazan ayının başında da mecbur kalmadıkları sürece çatışmalara girmeyecekleri yönünde bir açıklama yaptıklarını hatırlattı. Ancak buna rağmen İslam adına hareket ettiklerini iddia eden çeteci grupların bu ay içerisinde ahlak ve vicdandan yoksun saldırılara başladığını kaydeden YPG, yine Ramazan ayı içerisinde tüm dünyanın sessizliği altında sivillere yönelik katliamlar gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bu saldırılar karşısında YPG güçlerinin eşsiz bir direniş sergilendiği ve bunun sonucu olarak çetecilerin çok kayıplar verdiğine dikkat çekilen açıklamada, çeteci grupların saldırılarının devam ettiği belirtildi.

YPG Ramazan bayramında üç gün boyunca güçlerinin çatışmalara girmeyeceğini ilan ederken, saldırı olması halinde ise savunma yapacaklarını duyurdu.

Açıklamada, “Kürt kamuoyu, Suriye ve dünya kamuoyuna deklare ediyoruz ki, yarından itibaren üç gün boyunca savaşmayacağız. Güçlerimiz yerlerinde kalacak ama saldırı olması halinde meşru savunma hakkını kullanacak” denildi.

YPG son olarak Ramazan Bayramını Kürt halkına, Suriye ve tüm İslam alemine kutlarken, her koşul altında halkın kazanımlarını koruyacakları ve direnişlerini sürdüreceklerini bildirdi.

Kaynak(ANF)

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika